9 APLIKACÍ, KTERÉ NÁM ŠETŘÍ PENÍZE V ANGLII

Do Anglie už jezdíme šest let, ale vlastně teprve vloni jsme začali pořádně potkávat jiné Čechy a hlavně tedy au-páry, jako jsme byli my. Dokud si všechno musíte zjišťovat sami, jde to dost pomalu v porovnání s tím, jak se to může rozjet, když se přidá několik dalších šikovných hlav. A tak jsme hlavně během loňska nasbírali spoustu tipů, jak se dá na něčem významně ušetřit, nebo dokonce vyloženě vydělat, zejména několik zajímavých aplikací. A co bych to byla za blogerku, kdybych se o ně nepodělila 8)

Peníze máme rádi všichni, a i když jich možná máme dost a dokonce i když se jich nijak křečovitě nedržíme (v Anglii se snadno utrácí ;)), rádi vidíme, když se k nám vrací nebo když jich nemusíme vydat tolik.

Existuje spousta stránek nebo aplikací, které vám umožní šetřit na něčem, co si už teď kupujete, nebo vyzkoušet za zlomek ceny či zadarmo něco nového. Často dostanete nějaký bonus za registraci nebo za přivedení kamaráda nebo vám chodí různé nabídky a vouchery, občas je jejich hodnota až neuvěřitelná. Následující seznam jsou za poslední cca dva roky nasbírané aplikace či registrace u různých podniků, díky nimž jsme dostali příjemné bonusy.

Záměrně vynechávám věrnostní kartičky u kaváren jako například Starbucks, Costa, Nero a podobně. Ačkoli je taky využíváme, při jejich cenách se rozhodně nedá tvrdit, že bychom tímto způsobem něco šetřili. Pokud tam hodláte pravidelně chodit, tak si je rozhodně zařiďte, ale nerada bych tyto podniky nějak propagovala, ostatně zrovna ty to ani nepotřebují.

1.  TopCashback

Tato stránka nabízí a priori peníze zpět za něco, co si koupíte online. Spolupracují s velkou spoustou britských prodejců, supermarketů a značek, co obchodují online, a jediné, co musíte udělat, je jít na stránky těchto prodejců skrz stránku TopCashbacku. Tzn otevřete TC, tam si vyhledáte online shop (třeba Tesco), zjistíte, za co nabízí cashback (často je to třeba na nákup elektroniky nebo něco ještě víc specifického), prokliknete se jejich odkazem do toho e-shopu (Tesca), kde pak nakupujete jako normálně.

Abyste na to nemuseli tolik myslet, když něco hledáte na netu, TC taky nabízí rozšíření do prohlížeče, kde vám vyjede upozornění, pokud jste právě přišli na stránku, která s TC spolupracuje. Což je strašně užitečné, párkrát se mi to takhle připomnělo a zachránilo mi to dost peněz.

Samozřejmostí je bonus za přivedení kamaráda a o svátcích i během roku pořádají různé akce, kdy můžete například řešit různé hádanky a za jejich vyřešení sbírat bonusový kredit.

Pro dobrodružné duše, které by z toho opravdu chtěly vytřískat, co se dá, TC spolupracuje s různými e-casiny, a nedělám si prdel, v mnohých je možné si vyloženě vydělat. Jeden náš kamarád se tomu věnoval poctivě několik týdnů (ve volném čase, samozřejmě, ne non-stop :D) a přivydělal si doslova stovky liber. To samozřejmě vyžaduje čas a trochu fištrónu, ale rozhodně je to možné.

2CheckOutSmart

Aplikace, která nabízí cashback za nákupy různých produktů z běžných supermarketů jako Tesco, Sainsbury’s, Morrisons, Asda a podobně. Vouchery mají vždycky nějakou dobu trvání, většinou třeba týden, dva, a je možné nakupovat věci se slevou nebo i zadarmo. Funguje to tak, že se podíváte, co je zrovna ve voucherech a kde, danou věc tam koupíte, v aplikaci naskenujete účtenku a příslušný cashback vám do několika dní je v aplikaci přiznán. Je možné ho vyplatit hned, ale pokud si vyplácíte míň než 20 liber, je za to nějaký poplatek, takže se vyplatí počkat, až nasbíráte víc, a pak si to můžete nechat poslat na účet nebo Paypal, easy peasy.

3. Shopmium

Podobná aplikace, ale nabízí zase třeba jiné konkrétní výrobky, cashback je možné bez poplatku vyplatit hned, za přivedení kamaráda je bonus – momentálně 3 libry, a při přihlášení přes referral dostanete pikslu nutelly zdarma 8) A to se vyplatí.

Libo-li se přihlásit, použijte můj referral 3v4cu.

4. Prezzo

Pizzerie, kde jsem dostala za pouhé přihlášení na jejich wifinu (tvrdili mi, že jsem se přihlásila do klubu, to si upřímně řečeno nepamatuju, ale možná to bylo v rámci toho přihlášení na wifinu :D) voucher na šampáňo v ceně £ 30 k nákupu za (plácnu) třeba 12 liber. Jedna jejich pizza stála třeba šest, takže stačilo si dát dvě a už jsme měli celou flašku drahého šampáňa – my si tu nabídku tedy nechali na den, kdy jsme byli s kamarády na výletě ve Windsoru, objednali jsme si ve čtyřech dvě pizzy a ťukli s k tomu jako páni šampáněm ze stříbrného kyblíku 8) Ten samý voucher mi pak přišel ještě několikrát a chodí mi i jiné, jako třeba čtyři pizzy za cenu dvou nebo něco na ten způsob, což jsme využili při jedné další návštěvě.

5. Ed’s Diner

Bistro v americkém stylu, kam je dobré zajít, když máte chuť na nějakou prasárničku jako typický americký hambáč se vší parádou tlustého karbanátku, slaniny, sýra, no prostě já tomu říkám „heart attack combo“ 😀 Mají ale samozřejmě i jiné americké věci, z nichž my nejvíc ujíždíme na zmrzlinových šejcích, které jsou husté, obří a lahodné, až je to hříšné (jsem toho názoru, že jeden člověk to sám nevypije, a to bych ještě použila uvozovky, protože to se skoro až jí, spíš než pije).

Za každý nákup tam dostáváte body, které se na rozdíl od jiných aplikací sbírají velmi rychle a téměř ihned z nich těžíte – dostáváte pak věci zadarmo. Asi nejlepší věc je u nich to, že vám ten shake pošlou na narozeniny zadarmo, a nijak extra nehlídají vaši identitu, takže stačí si založit několik účtů na různé e-maily a pokud možno si ten shake vyzvednout pokaždé jinde, a voilá, můžete na ně chodit furt dokola. Nebo aspoň dokud neupraví podmínky.

Ed’s Special – dvojitý hambáč se slaninou a sýrem. Už to nikdy nechci vidět 😀

6. Burger King

Občas chci něco rychlého a fakt levného. Různé věrnostní aplikace nabízí spousta restaurací nebo fast foodů, ale zatím nikde jinde jsem nenašla tak výhodnou „spolupráci“ jako u BK, který mi nabízí spoustu věcí s 50% slevy, někdy i víc. Vzhledem k tomu, že konkrétně v BK mi strašně chutná Chicken Royale, který v té nabídce trvale je, když jsem zrovna ve městě a hledám rychlý a levný oběd, jdu rozhodně do BK.

Vždycky dostanete plno voucherů a každých cca patnáct dní se obnovují, takže pokud jste si je náhodou všechny vyplácali, stačí pár dní počkat a zase se vám vrátí.

7. Gourmet Burger Kitchen

Ach! GBK <3 Pokud nechci fast food, ale něco fakt dobrého a poctivého, tak jdu rozhodně do GBK, kde mají nejen skvělé burgery na vysoké úrovni a nejkřupavější cibulové kroužky ever, ale taky i hodně výhodnou aplikaci, kam se rozhodně vyplatí zapsat, ještě než si objednáte. Hned při zápisu totiž dostáváte bonusy, za každý nákup pak pomyslná razítka a ta se dají opět ihned vybrat, žádné takové to „přijďte desetkrát a až pak z toho něco možná budete mít“. Například pokud chcete ihned mít na účtu přílohu zdarma (třeba jejich epesní sweet potato fries se slaninézou <3), zapište se pod kamarádovým referenčním heslem. Pokud takového kamaráda nemáte, tak moje je 6IK8A. You’re welcome.

Tahle aplikace má taky bonus pro asociály (nebo lidi, kteří chtějí přeskočit dlouhou frontu). Lze si skrz ni totiž objednat hezky v klidu od stolu a taky rovnou zaplatit kartou. Tramtadadá.

Grilované prso, camembert, brusinky, sweet potato fries a slaninéza <3 Aneb když už prasit, tak pořádně.

8. Wetherspoon

Náš další velmi oblíbený řetězec řekla bych klasických pubů, kde mohu ze všeho nejvíc doporučit snídaně, zvlášť Veggie English breakfast a Egg Bennedict. Tohle kombo si tam dáme prostě vždycky a k tomu bezedný hrnek, do nějž si můžete podle libosti dotáčet čaj nebo kafe a obojí mají fakt dost dobré. A stejně jako GBK, taky nabízí možnost objednávat a platit od stolu.

Pozor, abyste v tom neměli zmatek – Wetherspoon, respektive J.D Wetherspoon, je název řetězce, ale jednotlivé hospody se jmenují vždycky nějak jinak, například Moon under water, Post and Telegraph nebo jakkoli jinak. V aplikaci snadno najdete nejbližší Wetherspoon a mrknete se jim do menu a co například nemají. Jen je trochu nešikovné, že snídaně se v aplikaci zobrazují jen když je servírují, tzn. každý den do dvanácti, a ne každý Wetherspoon má v nabídce Egg Bennedict. Tak na to bacha 😉

Egg Bennedict <3

9. Dusk

Pokud míváte občas chuť si zajít do baru na drink, ale je to na vás moc drahé nebo si prostě umíte představit, že by se ty peníze daly využít jinak, Dusk je přesně pro vás. Funguje zatím bohužel pouze v Londýně a Manchesteru, ale je dost možné, že bude časem rozšiřovat nabídku. Denně v nabídce najdete plno spřátelených barů, kde každý z nich nabízí určitý drink zdarma. Využít sice můžete pouze jeden bar denně, ale při těch cenách i to je velká úspora.

A to je pro dnešek všechno!

Máte nějaké další oblíbené mobilní aplikace, se kterými šetříte (ať už v Anglii nebo jinde)? Napište je do komentářů a pomozte tipem dalším cestovatelům 😉