Hříchy pro šíleného kladivouna: Od Plumpox až po dvě Šárky

Milé děti,

času pořád nějak nepřibývá, práce je pořád dost a do toho mě začaly trápit šlachy na pravé ruce, takže s psaním a klikáním je to teď všelijaké – a že to musí být zrovna dvě nejpoužívanější činnosti při prolézání blogů.

Tak jsem dala dohromady tentokrát místo padesátky, éé… třicet jedničku. Snad to protentokrát bude stačit a příště to už ale fakt dojedu. Jo a jen tak pro přehlednost jsem barevně odlišila blogery, kam by to chtělo si obzvlášť posvítit – bylo by ideální, kdyby se na to podíval buď rovnou Standa, a nebo kdyby si na tyto členy urychleně posvítily Lupařky.Tak prosím:

Plumpox emogis.blog.cz

Krásně minimalistický vzhled ozvláštněný „krajkovým“ pozadím. Autorský a zajímavý obsah. Do Archivu norovat nebudu, vzhledem k jejímu stylu se kopírovaných obrázků nebojím, ale samozřejmě kdybyste na něco přece narazili… tak to napište lupařkám 🙂

Polgara ivi-pol-zub.blog.cz

Trochu amatérštější vzhled, docela velké písmo, ovšem hlavní je přehledná navigace a koukat se na to dá. Ty trojtečkové „perexy“ jsou ovšem na palici. Tím se proklikávat nebudu, jen ať si lupařky užijí. Jen namátkou klikám na jednu recenzi, vidím zdroj obrázku, tedy palec nahoru. Jen doporučuji odsazovat obrázky od textu. Nefunguje-li horizontální a vertikální odsazení, nastav několikapixelový okraj obrázku a jeho barvu změň v HTML na „transparent“.

Přelud absurdum.blog.cz

Příjemně jednoduchý, avšak zapamatovatelný, trochu zvláštní vzhled. „Namalovaná“, nedokonalá přerušovaná linka pod nápisem působí příjemným, ručně dělaným dojmem. Obsah vypadá dobře.

Pufflie pufflie.blog.cz

Od dob, kdy dostala pořádnou dávku námětů v Designérském Pranýři, se na jejím blogu vůbec nic nezměnilo, což ve mně vyvolává celkem nechuť poskytovat jakoukoli zpětnou vazbu. Nezlobte se na mě, ale zavání mi to trochu neúctou k práci, kterou si s mým blogem někdo dá. Pokud se sebou nemáte zájem nic dělat, nehlaste se do Pranýřů a podobných projektů, akorát tím jejich autory zdržujete od poskytování zpětné vazby někomu, kdo s ní hodlá skutečně něco dělat. (Obsahově to špatné nebude, ale tohle mě krká)

Renata Štulcová rafaelovaskola.blog.cz

Dlooouhý sloupek, zmatek ve vzhledu příspěvků, spousta nesourodých obrázků, videí, posterů atd., nic z toho není řádně odsazené od textu a ten je bůhvíproč psaný celý tučně, což se mi opravdu špatně čte. Obsah se zdá být v pořádku a autorský, forma ovšem dost pokulhává.

Renuška reenade.blog.cz

Jednoduchý funkční vzhled, bláznivě velké písmo v článcích. Abych to vůbec mohla číst, musím si to notně oddálit. Tvorba v pořádku, autorská, nadšeně fotoblogerská (jen těch fotek bývá opravdu hodně a články jsou díky nim kilometrové), ale i pisatelská, nikde nechybí komentáře k fotkám. Pozor na zarovnání textu, zarovnávat dlouhý text na střed je prasárna, opravdu špatně se to čte. I tady doporučuji odsazovat fotky od textu.

Robka plant.blog.cz

Velmi příjemně učesaný a dobře čitelný vzhled, alespoň na první pohled. Na druhý toužím po textu zarovnaném do bloku, po navigaci nahoře a ne až někde pod nevzhlednou zprávou autorovi a dalšími nedůležitými věcmi. Sloupek je vůbec nepříjemně dlouhý, delší než tělo blogu, což způsobuje poměrně dlouhou mezeru pod koncem stránky. Obsah vypadá dobře, jen to zarovnávání a odsazování textu od obrázků.

Romin otiskprstu.blog.cz

Barevné ruce jsou snadno zapamatovatelné, ale celé to není moc dotažné. Záhlaví je zbytečně vysoké, CS není právě nejlepší webový font (prostě není, smiřte se s tím) a články jsou zarovnávané na střed. Malůvky jsou sice nádherné, ale blogerská prezentace velmi slabá.

Rony veronikypovidky.blog.cz

Zbytečně velké a bůhvíproč anglicky psané záhlaví, které při srolování dolů zůstává schované za tělem blogu O.o Jinak má blog pěkný vzhled a přehlednou navigaci, obsah není špatný, zdrojování cizích obrázků ovšem notně pokulhává (a tyto jsou používány často), články zarovnané na střed se špatně čtou, sloupek je neuklizený… šlo by to o hodně líp. Takto se AK chce prezentovat?

Rory my-empty-spaces.blog.cz

Dělá mi v tom bordel, potvora, mění si přezdívky! Ale hodnocení už dostala 8)

Rowan rowan.blog.cz

Pěkný nezvyklý vzhled (zbožňuju červené vlasy), prostá navigace, pěkně uspořádaný obsah. Sloupek je dlouhý, ale v rámci možností uklizený. Pro profesionálnější vzhled bych z něj něco vypustila, třeba alespoň buttony (jeden nefunguje), ale není to nutné, když je to tak uklizené. Bludišťák za krásnou práci s perexy, odstavci a odsazeními. Vadou na kráse je snad jedině FB tlačítko, o němž jsem slyšela, že nejde vypnout. Jinak je to krásný blog.

…a budapest.blog.cz

Podobně pěkný vzhled, ale pozor, poslední příspěvek z 22. února. 22. května to tedy budou tři měsíce.

Ruda hovado.blog.cz

Svérázný klučičí design, který se ne vždycky úplně dobře čte. Za rudé písmo na zeleném pozadí bych urvala hlavu, ty titulky článků prostě moje oči nepřečtou. Podobné zvěrstvo jsou ještě do toho zářivě modré popisky.

Textový obsah vypadá v pořádku, hodilo by se ovšem zarovnání a lepší práce s fotkami v textu. Jsou tam nasázené, jak to padne, tu vlevo, tu vprostřed, tu vpravo, nevadí, že se tam nevejde, ono si to nějak sedne (no, nesedne), a odsazovat to od textu taky nebudu, proč, žejo.

Práce kvapná, málo platná, kamarádi! Přemýšlejte trochu o tom, jak váš článek bude ve výsledku vypadat, a při designování se vyhněte nečitelným kombinacím jako je rudá a zelená. To chce hodně dobře trefit odstíny, aby to fungovalo a vypadalo dobře.

Říjnová born-in-october.blog.cz

Vzhled není špatný (mouchy to tedy má, ale nic moc zásadního), ale pozor na neaktivitu, poslední článek 24. února.

Sense ocima.blog.cz

Hmmm, opravdu ne, děkuji. Vypadá to pěkně, ale člen AK by měl mít nějakou laťku a takovéhle štěky by vypouštět prostě neměl.

Septima Severa blackspot.blog.cz

Celkem příjemné, autorské a ozdrojované. Pohoda jazz.

Sever-rat sever-rat.blog.cz

Nečitelnost tomu vytknout vyloženě nemůžu, ale příjemné mi to není. Takový základní vzhled, základní font, jen s nezvyklými barvami. Velmi nerada se musím přepínat z formátu světlé pozadí/tmavý text do opačného, unavuje mi to oči. Jinak obsah nevypadá úplně zle, můj šálek by to nebyl, ale mám pocit, že Sever-rat už je v AK nějakou dobu, takže své čtenáře si tu určitě našel.

Shagua Akitsumi shagua.blog.cz

Celkem jednoduchý vzhled, ozvláštněný „křivým“ záhlavím. Navigace celkem přehledná, ale nechápu anglické části textu ve sloupku a rubriky by měly být výš. Sloupek by chtěl trochu uklidit, články by užily zarovnání do bloku a pozor na příliš krátké.

Shari shariony.blog.cz

Příjemný blog, kde nemám mnoho co vyktnout. Škoda toho jediného článku na hlavní stranu a škoda fotočlánků, kdy se popisu fotografií a nějakého vysvětlení, co co je, nedočkám. Ale začínám rezignovat na výčitky tohoto typu, alespoň u fotoblogerů, kteří to umí i jinak, nedělají to často a nemají jiných hříchů.

SignoraA signoraa.blog.cz

Velmi nepřehledný blog. Podivné dvoudílné záhlaví, další obrázek na pozadí sloupku a ještě jeden pak dole pod Aktuálními články, ještě k tomu s jinou šířkou, což opravdu nevypadá hezky. Chybí jakékoli tělo blogu s články O.o Obsah je v pořádku, Comic Sans je dost malý na to, aby se dal číst – uvažuju, že většina comicsáků mě asi ničí hlavně proto, že ten font používají ve zbytečně obří velikosti. Pomáhají také odstavce, tučné písmo a kurziva. Co mě ale naprosto rozsekalo, je ozdrojovaní obrázků v tomto článku popiskem:„Zdroj obrázků – INTERNET“ 😀 😀 😀 😀 Já prostě nemůžu, kruci, to je perla 😀

Prosimvás slečno, INTERNET fakt není zdroj, jaký po vás chceme. Zdrojem se míní konkrétní url, kde přesně ten obrázek visel, odkud přesně jste ho zkopírovala. Třeba jednu Vaši fotografii možno ozdrojovat buď jejím konkrétním url, zjistitelným poklikem pravým myšítkem, nebo ještě lépe url článku či stránky, kde se nachází (neplést s adresou celého webu, na jehož některé stránce se nachází – to nám nic neřekne, my si to sami dohledávat nebudeme – nebo nedejbože s adresou vyhledávače, to je totiž taky info jako noha) Mám pocit, že AK zase jednou trochu selhal ohledně výchovy svých členů…

Jinými slovy je tam na čem pracovat, není to úplně nejlíp udělaný blog, ale obsahově se snaží, je autorský a není to tam zlé počtení.

Sinai sinart.blog.cz

Fotoblog s velmi nízkou aktivitou (zřídka jeden článek měsíčně) nedostačující obsažnosti. Tyto články sestávají pouze z několika fotografií a skoro žádného textu. Pokud se nějaký text za poslední rok objevil, bylo to krátké vyjádření se k nepřítomnosti a neaktivitě. Fotografie jsou navíc publikovány duplicitně, k jejich zveřejňování dochází také na autorově Deviantartu, kde je zjevně mnohem aktivnější. Za stávající situace nevidím smysl členství takového blogu, ani toho blogu samotného. V podstatě to totiž vůbec není blog a nepublikuje nic, co by už nebylo jinde, kam to ovšem narozdíl od blogové platformy patří.

Skitty2 skladiste.blog.cz

Juhů, po dlouhé době opravdu profi vzhled a obsah taky paráda. Převážně autorská kreslířská tvorba, textu k kresbám je občas pomálu, ale většinou v něm je něco důležitého, díky čemu to za to stojí. Až snad tady na to. Prosimvás, fakt nou… Pokud se někdy přistihnete, že z vás padá něco, o čem sami řeknete, že to je spam, zpozorněte. Zástupy vašich starých fotek, kreseb, básniček, čehokoli, co jste najednou objevili a chcete se o to hromadně podělit, nooouuu… Publikujte to v galerii, na rajčeti nebo deviantartu, ale nesypte to do článků, pokud k tomu nejste schopni dodat odpovídající délku textu. A už vůbec se neopovažujte zveřejňovat to kousek po kousku zvlášt! Jinak parádní autorský blog, ale bylo by fajn, kdyby toho u těch kreseb bylo víc napsáno. Aby to fakt byl blog.

Slovča fantasyreal.blog.cz

Pěkný, přehledný design, příjemná barevnost, příjemný autorský obsah. Kresby/malby + text, parádička, jen pozor na youtube videa, ať toho sdílení věcí, co se ti líbily, není víc než vlastní tvorby.

Sonča zivot-jednoho-harrise.blog.cz

Krásně autorský blog s neotřelým, skoro až jedinečným tématem 🙂 Určitě má v Klubu smysl.

Sticky Bubblegum x-bubblegum-x.blog.cz

V pohodě autorské, ale co zas s těmi anglickými titulky?

Sugr sugarless.blog.cz

Interesantní a nezvyklé, proč jen jeden článek na hlavní stranu? Jinak pěkně autorské.

Sussanah sussanah.blog.cz

Zrovna nedávno ode mě dostala důkladnou spršku, ráčíte-li počíst 😉

Šárka cinealton.blog.cz

Autorské, obsažné, v pohodě 🙂

Šárka Škachová dolcevita.blog.cz

Krásně autorské, velmi obsažné, bohatě informativní a tématické. Paráda 🙂 Jen velmi zřídka je smítkem na monitoru neozdrojovaný cizí obrázek, ale je to věc tak ojedinělá a tak bohatě vyvážená vlastní tvorbou, že nad tím klidně mávnu rukou. Ne že by to bylo úplně v pořádku, ať už jde o jakékoli množství, princip je pořád stejný. Ale není to důvodem k nějakým obavám o členství jinak dobrého blogu.


Tak, to by bylo a teď jdu večeřet…