Imprese Planety Snílků

A jednou si dáme zase něco prozaičtějšího pro Imaginarius 🙂

Zadání: Dnes Vám nabízím pět bludišťáků za prozaický text, v němž nám i samotnému Imaginariovi vyjevíte, jak vnímáte svůj domov, jak vidíte přístav Aditum, palác Regnat, řemeslnickou osadu Inventor, campus Vzdušné univerzity s kolejemi cechu malířského Creatio, obrázkových magiků spolku Phota či vládců slov z Principie a další, další místa galaxie Libere a Planety Snílků.

Tak tedy… Planeta Snílků je místo, kde je všechno možné. Je tvořena ze snů těch, kdo na ní přebývají, a je nádherná. Lokací, z nichž lze vybírat, je nekonečně mnoho, a každý obyvatel i návštěvník si tu najde tu svoji, která mu bude připadat nejkrásnější, nejsnovější, nejvíc jako doma. Jsou to četná údolí podobná Roklince, nejhlubší lesy plné těch nejzelenějších stromů, města a vesnice, jež nemohl nikdo postavit, jak půvabně působí. Jemně písčité pláže plné palem, tiché zátoky s průzračnou vodou, horká vřídla a vodopády, tajná jezírka a skryté jeskyně, krásná pohoří i do daleka se rozprostírající pláně, lučiny plné roztodivných květů a nejpodivuhodnějších zvířat, rozmanité druhy ptactva a vzduch vždy čerstvý a voňavý, prosycený teplem zdejšího slunce, vodní parou, jemným deštěm nebo lehkou mlhou.

The_Wall_by_InertiaK

Ve dne je zdejší příroda vždy plná života, v noci se tenhle svět ponoří do měkkého ticha, ale stále jiskří a voní a je plný písní cvrčků a slavíků. Noci jsou příjemné, opravdové. Nezatížené umělým světelným znečištěním, plné hvězd a jen tam, kde je to zapotřebí, ozařují cestu nočním poutníkům pouliční lampy či lampiony.

Jakékoli místo jste si vysnili, i ta, o nichž by se vám v nejdivočejších snech nezdálo, buďte si jisti, že je tu najdete a že vás ohromí.

Palác je honosný, bílý, s mnoha vysokými věžemi a je v něm mnoho kouzelných místností. Nejčilejší ruch je ale nejspíš v přístavu – Aditu – odkud bez ustání vylétají vzducholodě – nebo sem naopak přilétají. Pokud je zrovna v tomto směru klid, přesto je přístav alespoň plný snílků, kteří si zde užívají dne, nakupují, povídají si v některé kavárně u hrnku dobré kávy, sledují oblohu a možná čekají na svůj let.

kayikcity_by_erenarik-d4q9bme

Na planetě je i mnoho jiných přistávacích doků, některé jsou od hlavního přístavu dost vzdálené. Některé jsou soukromé. Všude jsou ale na vzducholodě a jiné dopravní prostředky dobře připraveni.

Snílci, kteří touží vzletět se snovou vzducholodí, se schází v hlavním atriu Adita. Tady se čeká na první kontrolu palubních lístků a odbavení. Je-li snílek shledán právoplatným, může se nalodit. Musí si ale dávat pozor, aby se během letu nenakláněl přes zábradlí a vůbec aby dodržoval pravidla, jinak by mu lístek mohl být odebrán a rychlý záchranný člun by ho zase rychle dopravil na zem. Planeta Snílků je plná těch, kdo neuposlechli a nedostane se jim tak privilegia být řádnými cestujícími na snílkovské lodi a účastnit se tamějších rituálů a událostí. Ty jsou řízené Vzdušnou univerzitou, která udává směr (a výšku).

top_by_realnam-d4wlnfw

Vzducholodi mají svá mnohá tajemství, stejně jako celá planeta. Kdo se je odváží objevovat, tomu se otevřou dveře do nekonečných světů, brány do jiných dimenzí a paralelních vesmírů. Pozor ale! I sebeopatrnější snílek se v tomhle světě může docela ztratit, i kdyby jen na chviličku. Někdo se už z bezbřehých vod Fantasie nevynoří. Dbejte proto pokynů, jež jste obdrželi na vstupní instruktáži. Snílek by se měl umět vždy vrátit nohama na zem. Duší však řádný snílek, ať se děje, co se děje, Galaxii Libere nikdy neopustí.