Za pár týdnů mám opět na rok odjíždět do zahraničí, takže si samozřejmě zrovna teď plánuju, co všechno bych v budoucnu chtěla udělat se svým pokojem, jako by to snad mělo nějaký smysl.

Spíš je to ale takový oprášený list nápadů, které se mi v hlavě sbíraly už pekelně dlouho, a možná mám zrovna pocit, že na mnohé z těch kroků bych už byla ready. Teď to samozřejmě provádět nebudu, ale proč si to aspoň nezapsat, ať mám ten rok nad čím dumat a na co se těšit. Možná je to i takový můj způsob, jak se odreagovat od přemýšlení nad novou kuchyní, ke které jsme se doma za ten rok nepřiblížili ani o centimetr a mně je to fakt líto.

Tak předně to chce nový koberec. Lákaly by mě parkety (třeba zrovna takové jako na obrázku) s občasným menším kobercem (celkem dost mě baví severské styly interiérů), ale to už bychom se bavili o větší investici. Z dlouhodobého hlediska by ovšem asi nebylo špatné, když už by se ten pokoj stejně předělával, kdyby se ty staré parkety opravdu opravily. I kdyby se pak měly přikrýt dalším kobercem, to vrzání není úplně sexy.

Pokud se bavíme o koberci, čím dál tím víc mě láká tmavě modrá/modrošedá. Myslím, že by se to perfektně hodilo jak k nábytku, tak k té mé borůvkovo/vínové stěně, světlý koberec je blbost a teplých odstínů tu mám už nechutně moc. Celé roky si lámu hlavu nad tím, proč to tu působí tak jednolitě a zvláštně a špatně se mi tu fotí, a celou tu dobu z toho viním hlavně světlo, ale myslím, že mu ty přehršle oranžových a červených odstínů všeho moc nepomáhají a že by se to mělo vyvážit něčím studeným, aby ty teplé věci pak měly vlastně vůbec šanci vyniknout.

Nový pracovní stůl – myšlenka, která se mi válí v hlavě už několik let, ovšem zatím jsem ještě nepotkala ten pravý. Hlavně asi menší než ten stávající, a v odstínu, který se bude zase hodit k ostatnímu nábytku. Můj starý stůl je super v mnoha směrech včetně neuvěřitelné kvality i po těch letech (a přitom nevypadal), ale ta barva mi už leze krkem, je zbytečně velký a je hlavně stavěný na normální stolní počítač (+ vestavěný držák CDček, kdo to jako dneska ještě potřebuje…)

Konferenční stolek – dřív jsem ho nikdy nepotřebovala, ale v posledních letech se ukázal být už nutností, a tak se pořád přetahuju s mámou o ten její 😀

Noční stolek/Singer – pořád si nadávám, že jsem si nechala ujít příležitost koupit si k posteli taky noční stolek, a pak mi ho přestali vyrábět. Každopádně mě nedávno nadchla nová myšlenka, tedy udělat ho ze Singer noh. Ty my totiž třeba někde zahrabané máme a já už dávno sním o tom, že to zrenovujeme a že bych si to vzala buď do pokoje, nebo by se to odvezlo na chatu. Nevím teď jak jsou ty naše nohy zrovna velké, ale kdyby byly dost malé právě na ten noční stolek, bylo by to asi vůbec nejlepší. Jaj, ta myšlenka mě bere, že mám chuť jít stěhovat nábytek hned teď ve čtvrt na jedenáct večer 😀

Jiný potah na gauč. Holt jsem se sekla s odstíny a ta zářivě červená sedačka před tou borůvkovo/vínovou stěnou mě prostě ničí.

Světla – je to marné, léta se snažím vybrat si nový lustr, ale tady prostě žádný lustr nepomůže, měla se by se tu přesekat elektrika a udělat světla na zdech. Nevím, jak jinak to vyřešit. Mám tu několik lamp či lampiček, ale každý pes jiná ves, zapínat každou zvlášť je otrava a ten pokoj prostě není dobře osvětlený, ani když zapnu všechno. A vypadá to strašně. Na večery v přítmí je to samozřejmě krása, ale člověk chce občas taky něco vidět.

Ráda bych si ponechala starou lampu, co vyráběli naši – táta vysoustružil nohu, máma šila krinolínu. Ta krinolína je už notně přežitá, v tom jsme se už dávno shodly, jen pořád nevím, čím ji nahradit.

Žaluzie – mám plné zuby záclon a závěsů. Nejvíc by se mi líbily nějaké s motivem dřeva (bude-li se to hodit k nábytku…), ale bílé by se taky přežily. Furt všechno lepší než prachem a chlupy obalené závěsy, to tu pak na mě všechno padá. Na začátku se mi celkem líbily, však jsem si je sama vybrala, jsou neutrální a takové přírodní, ale není to ono a ty žaluzie mě už pár let mrzí – pokud si vzpomínám, byla možnost je mít. Nojo, holt vkus a potřeby člověka se mění.

Čím dál tím víc přemýšlím, že si koupím nějaký home planner nebo Simsy (ty bych teda radši, ale ty by se mi asi nevešly do tabletu :D) a začnu ten náš byt konečně vizuálně plánovat. Myslím, že rodičovstvo potřebuje nějakou inspiraci a já koneckonců taky.

Když je o tom řeč, podělte se o vaši inspiraci 🙂 Máte dokonalý pokojíček? Nebo byste něco změnili? Pochlubte se nebo napište článek, ať vám mám co závidět.