Slovo Šedé emimence: Nápad

Taky máte tak rádi pořádek? Nemůžu si pomoct, ale na blogu AK mi chybí (mimo jiné) jedna zásadní věc, a to sice pořádný přehled o blogerech. Kdo byl kdy přijat, komu bylo kdy co vytčeno, s kým se dá kde najít rozhovor, kdo už byl v Lupě… pokud chci tyhle věci vědět, musím hledat na x různých místech, věnovat tomu spoustu času a proklikávat, a na to se většinou vykašlu, odcházím zklamaná a nevím nic. A přitom by se to dalo vyřešit celkem jednoduše. 

Můj pidinotebook mi bohužel moc nepomáhá v realizaci mých vizí. Chybí plné verze takových základních věcí jako Word a Excel a ty poloverze, co mám, se chovají zcela absurdně a dost mi znemožňují udělat i takovou primitivní tabulku, jakou mám na mysli, kdy by bylo jasně vidět:

  1. Přezdívka   »adresa blogu   »přijat DDMMRRRR   »rozhovor   »Pod Lupou

kde všechno to barevné by byly přirozeně odkazy vedoucí na příslušná místa, tedy blog, přijímací článek, rozhovor v Rozhovorech či na Srdci (případně by jich tam mohlo být víc, R1, R2 atd.) a článek v Lupě, kde dostal bloger na frak. Všichni návštěvníci tabulky by tak okamžitě viděli, jak dlouho je už bloger v Klubu (pro zajímavost a srandu by bylo hodně vymazlené mít možnost srovnat si členy podle data přijetí a okamžitě vidět, kdo je nejstarším členem a kdo čerstvým nováčkem. Nevím, jak vás, ale mě by tohle ukrutně bavilo a zajímalo), mohli by si s ním přečíst rozhovor a měli by od jednoho pohledu i jasno, kdo všechno už prošel Lupou a co mu tam řekli. No nebylo by to skvělé?

Kde by bylo nejpříhodnější takovou tabulku umístit? Zřejmě přímo v seznamu členů, jelikož tam už visí první dvě položky, tak nevidím důvod, proč by vedle nich nemohly přibýt i ty ostatní.

Kdo by to měl vytvořit a spravovat? To už je otázka. Ideálně ten, kdo Klub řídí, čili Standa. Ale na jeho přehnanou aktivitu si nedělám naděje, takže by se to mohlo trochu rozdělit. Standa by se samozřejmě dál staral o promazávání a aktualizování údajů o tom, kdo je v současnosti členem, a někdo další by měl na starosti vyhledat všechny potřebné odkazy (práce na pár hodin pro jednoho či více nadšenců) a postupně je doplňovat u každého nováčka.

Nemuselo by to vzniknout najednou – jak jsem zjistila, když jsem se do toho zkoušela pustit sama, úkol je to značný (obzvlášť dohledat Rozhovory chvilku potrvá), ale stačí začít a dělat to postupně a jednou to prostě bude. Zvlášť pokud si to rozdělí víc dobrovolníků a podobně jako u Hry na Kladivo, i zde dojde buď k přidělení jmen, nebo logičtěji, jeden vypíše všechny odkazy vysosané z Vítání nováčků, jeden z Rozhovorů, jeden z Lupy… to by mohlo jít dost rychle.

Průběžné spravování a dodávání by pak mohl dělat někdo z Lupařů, myslím, že to moc času nezabere, a bude k tomu zapotřebí heslo od AK blogu. Věřím, že Standa se podobné hyperaktivitě ze strany členů bránit nebude – hlavně proto, že to sám řekl. Jemu podobný seznam nechybí a pokud by ho někdo chtěl, ať si ho udělá. Takže jakýpak copak a jdem na to, ne?

Co myslíte vy? Jsem jediná, komu něco takového v AK chybí? Měli byste zájem se toho zúčastnit a pomoct? Bude to k něčemu?