Velká výměna šablony

blogujeTak jsem se do toho konečně pustila. S novým notebookem (ano, konečně ho napůl používám – napůl, protože v něm zatím nemám žádné soubory) přišla konečně pořádná chuť tu s tím pohnout a na starou verzi jsem se už nemohla dívat.

Žel bohu jsem nepřišla na to, jak v ní udělat takovou blbost jako dát menu nahoru, ale popravdě jsem měla chuť vůbec na takový nějaký makeover, takže jsem kontaktovala svou podporu a po řádné záloze všeho jsem se konečně hecla najít vhodnou šablonu – takovou, kde by bylo zapotřebí jen minimum úprav.

Asi jsem mohla najít nějakou ještě vhodnější, ale popravdě se mi nechtělo tím hledáním strávit týden, takže to nejbližší, co mi zrovna dneska padlo do oka, vyhrálo, a od té doby se s tím peru. Každá šablona mám totiž docela jiné útroby a přijít na to, jak zrovna tahle funguje, není až taková legrace.

Čeho se mi zatím povedlo docílit:

 • zprovoznila jsem menu: tohle byl porod, protože jsem musela přijít na to, jak se s tím menu zachází, jak se do něj vkládají rubriky (ne, nevygenerovalo se to samo), jak se do něj vkládají sociální ikonky a třeba taky jak se dělají rubriky vnořené, což vyžadovalo piplavou práci s vytvářením nových mateřských rubrik a s převodem mnoha štítků zpátky na rubriky.
 • odstranila jsem sidebar, což byl taky porod a vyžadovalo to hodně hledání ve fóru.
 • odstranila jsem featured obrázky – jejich existenci jsem moc nepochopila, byly to prostě náhledové obrázky z článků, které se ovšem zobrazovaly v menší velikosti na začátku každého článku. Tzn. že tam ten obrázek byl často dvakrát. Jenom si říkám, jestli to zároveň neovládalo obrázky v takových těch „Mohlo by vás zajímat“ náhledech dole. To ještě musím vykoumat, neb tuhle fičuru jsem si docela přála a bylo by škoda ji tímhle zazdít (opět i na tohle mají ve fóru návod a opět nic jednoduchého).

Čeho je ještě třeba dosáhnout:

 • zatím jsem nepřišla na to, jak to meníčko zúžit. Kód není tak jednoduchý, jak bych si přála, takže se mi zatím povedlo udělat s ním x jiných nepotřebných věcí, ale takovouhle blbost tam prostě nemůžu najít.
 • sociální ikonky – jsou pěkné, ale rozhodně bych chtěla integrovat ty svoje, zatím ale vůbec nechápu, kudy.
 • taky chci do meníčka dát vyhledávač.
 • průběžně bude třeba upravovat jednotlivé články tak, aby nebyly ve špatných rubrikách (tu a tam se to stalo), aby v nich seděly velikostně obrázky a podobně
 • za prase se mi nedaří vyměnit font v nadpisech. To je taky taková věc, co by měla být hrozně jednoduchá, ale bůhvíproč není. Ať tam dám cokoli, nic to nedělá. Zvláštní je, že se mi na začátku bezproblémově podařilo změnit font z defaultního v šabloně na můj stávající Amatic. Změnit to ale znovu na něco jiného se zdá být oříšek.
 • ráda bych si hrála i s fontem v menu, zatím jsem taky nepotkala, kde by se tohle mělo dělat
 • nad každým článkem se zobrazují rubriky, v nichž je zařazený – tohle asi budu chtít přesunout naopak pod články. Návod k tomu mám, ale že by to vypadalo jednoduše, to jako úplně ne, takže to zatím nechávám na později.
 • mobilní verze se mi líbí mnohem víc než ta dosavadní, která byla spíš dočasná, nouzová, ale zatím to není ideální a nevím, jestli to půjde upravit. Velikost fontu nadpisů je v ní směšná a meníčko je taky dost zvláštní.

To základní, co jsem chtěla, už ale mám – články s plnou šířkou, bez postranního menu, blog zarovnaný na střed, horní meníčko v decentním proužku.

Tradičně si rozhodně budu hrát s velikostmi a nastaveními různých elementů, zatím máloco funguje tak, jak bych od toho čekala, nebo prostě nemůžu najít za pomocí svých tradičních způsobů něco, co hledám. Nejsem zajda, už se v těch designech hrabu 11 let, takže o to víc si teď připadám jako debil, že nemůžu přijít na tak základní věci 😀

Ale mám radost, že jsem se hecla. Mám radost z obrovských obrázků – byť i z toho důvodu bude asi třeba prolézt celý archiv, abych se pak neděsila. Některé obrázky, nastavené na celou šířku, možná nemají dostatečnou kvalitu, což není efekt, o který se tady snažím. Chci, aby za tu velikost stály.

Názvy rubrik si teď taky nechávám rozležet v hlavě. Obsah se nicméně nemění, pouze kabátek. Snad se mi ho podaří co nejrycheji dotáhnout. A snad se vám to bude takhle o kapku víc líbit 🙂