Další prostor pro vaše dotazy

askPro srandu králíkům jsem si nakonec přece jen založila Ask.fm. Vždycky mě ta stránka u druhých blogerů dost iritovala – rozčilují mě obecně všechny nadužívané módní abreviace jako „Asko„, „Fejs“ a podobně – a taky mi přišlo, že vzhledem k tomu, že dávám ve svém profilu a i všude jinde všanc svou e-mailovou adresu, je to nadbytečná blbost.

Jenže vždycky mi zároveň hlodala v útrobách myšlenka o tom, jak to mívám já, a sice že psát mail blogerovi, kterého znám a sleduju, je jaksi moc osobní a vyžaduje to ode mě odvahu. I když mě k tomu vyzve a i když je to sebeskvělý a sebepříjemnější člověk, mám pocit, že to už by musel být intelektuální dotaz, abych mu psala, jinak je to bůhvíproč trapné – a čím je to lepší bloger, tím je to trapnější 😀 To je samozřejmě jen v mojí hlavě a taky si rozhodně nemyslím, že já bych byla tak dobrým blogerem (kéžby), ale přece jen se můžou najít lidi, co by se mě na něco chtěli zeptat, ale na ten mail se prostě neodváží.

Psát svoje dotazy jako OT komentáře ke článkům, s nimiž nesouvisí, asi nikdo nemá za oblíbenou možnost. Osobně nemám ráda, když mi to někdo dělá, a taky to nedělám nikomu jinému, pokud mi nabízí jinou možnost. Ale někdy i když nabídne ten mail, tak se prostě nemůžu donuti. Kéž by měl něco jako shoutboard ve sloupku nebo návštěvní knihu! Prostě něco, kam to můžu napsat veřejně a kde je to k tomu určeno.

No a pak si právě uvědomíte, že tu možnost vlastně sami taky nenabízíte…

A tak jsem si v rámci boje proti tomhle „pokrytectví“ a jako experiment ten pitomý Ask založila taky a teď se uvidí, jestli to k něčemu bude. Co si od toho slibuju? Víc kontaktu s vámi, tedy s čtenáři, víc prostoru pro vás a vaše dotazy a ergo snad i nějakou inspiraci navíc pro mě ohledně toho, o čem by vás zajímalo číst, co jsem třeba ještě nezmínila, co podvědomě neustále vynechávám, a přitom zrovna to by se vám hodilo… no, však víte. Nobody’s perfect.

V posledních týdnech například pořád víc přemýšlím o tom, jaké zkušenosti z cestování a života v zahraničí vlastně mohu předat. A říkám si, že jich je možná docela dost, ale že ve víru událostí ztrácím nadhled a asi by bylo lepší, kdyby se mě někdo vyloženě ptal a já mohla odpovídat. To mě bude bavit rozhodně víc než jet podle neosobního seznamu, kde vlastně ani nevím, jestli někoho zajímá můj názor zrovna na tyhle věci. Samozřejmě nejen na cestovní věci, cokoli smysluplného vás zajímá 🙂 Minimalismus (baví to ještě někoho? :D), minimalistické balení zavazadel, debordelizování, snahy o veganství, kočkodotazy (ano, pořád jich máme dohromady s babičkou šest, takže něco málo vím), život v Anglii, whatever.

Tak tedy – míček je na vaší straně.

.

P.S.: Nějakým zázrakem se mi do administrace vrátila možnost nastavit článku náhledový obrázek. Jupííí!!! 🙂