Byly časy, kdy jsem si byla schopná na blogu nastavit, co jsem chtěla. Na sblogu jsem se sama naučila, co se dá všechno s tou šablonou udělat, co se dá zmizet a čemu se dají nastavit různé barvy nebo třeba pruhování. Na blog.cz jsem si taky poradila. Když jsem nevěděla, jak změnit nějakou věc na blogu, dala jsem si ho Prozkoumat, zjistila, jak se ten který prvek jmenuje a pak si ho našla v HTML, kde se tomu daly změnit vlastnosti. Hračka.

Jenže co jsem přešla na WordPress – ačkoli popravdě mám pocit, že až tak od druhé šablony, co jsem začala používat – naprosto mi tu z toho hrabe a nevím, co dělám špatně 😀 Jestli mi někdo může poradit, budu nastotisíckrát vděčná, protože v tuhle chvíli mám opět chuť prohodit počítač oknem a nejspíš rovnou skočit za ním.

Instalace nové šablony proběhla snadno. Sice blog vůbec nevypadal jako demo, ale zakrátko jsem pochopila, že asi ani nebude, neb některé jeho fičury si člověk musí zaplatit. Ok, nebudu nadávat, ostatně je zatím životně nepotřebuju. Aspoň to teda nastavit do nějaké podoby, žejo.

Přišla jsem na to, jak zprovoznit boční sloupek, hurá.

Vložení loga nefunguje tak, jak bych si představovala, je to na té straně moc malinkaté, ale budiž, říkám si, že to tak zatím nechám. Jenže ouha. Zničehonic se mi tím nahráním pod navigací udělal tlustý černý proužek. WTF?

Dávám Prozkoumat a zjišťuju, že když prvku pagenav odškrtnu vlastnosti border-bottom (což je hlavní) a border-top (což je teď vedlejší), vrátí se tam ten pěkný šedý přechod, co tam byl předtím. Takže si to najdu v Editoru, zadám tam u všeho nuly a… nic se nestane. Buhůůůů.

Nepomůže ani vymazat logo. Když vymažu obrázek, co jsem tam nahrála, vloží se tam nějaký defaultní, cizí. Možnost „nezobrazovat“ v Theme Options, kde se to nastavuje, navíc není. Nevím, jestli na začátku nebylo zaškrtnuto nic nebo některá z těch možností, každopádně odkšrtnout to nejde, a ať zvolím cokoli, pořád je tam ta lišta, která tam předtím nebyla – a nic jiného jsem neměnila. Tož WTF podruhé.

A navíc se změnila tím nahráním loga i barva odkazů. Zatímco předtím byly pěkně šedé jako v demu, po nahrání loga se najednou přebarvily na divokou modrou a já nemůžu přijít na to, kde udělali soudruzi chybu a jak to mám napravit.

V mobilní verzi nelze rozkliknout menu, kryje se s obrázkem loga. Když si v Přizpůsobit kliknu na zobrazení mobilní verze a přidám tam jiný typ menu, napravím to, ale změní se to i pro nemobilní verzi a vypadá to strašně. Proč se ty dvě verze nemohou upravovat nějak zvlášť? Nemělo by to sakra být nastavené tak, aby se to zobrazovalo správně a člověk do toho nemusel vůbec hrabat?

HELP. Tohle je přesně důvod, proč jsem to už nechtěla nastavovat sama. Nevím, co mám dělat, dělá si to, co chce, a ještě mi to tu hlásí chyby v Editoru, jichž jsem se nedopustila. Já-už-nemůžu! 😀

Edit: Tak nevím, po zveřejnění tohohle článku se ta lišta, zdá se, spravila. Že by aspoň něco? Stejně tomu tady nerozumím…