Zítra vyrážíme do Itálie, a tak nemáme ani pořádně čas ten včerejší koncert vydýchat, ale aspoň pár slov.

Nakonec to dopadlo dobře. Panu M. se hlasivky do rána docela umoudřily, a tak odzpíval alespoň první set, Daniel ho vystřídal až na druhý.

BeFunky_null_3.jpg

Lidem se to nejspíš poměrně líbilo, nebo si aspoň nikdo nestěžoval, což je fajn 😀 Odezvu moc nemáme, zákazníci se přišli asi spíš najíst než poslouchat hudbu, takže jediné opravdové publikum jsem byla já, Cy, zpěvák Ed z jeho kapely a Daniel. My všichni jsme seděli nejblíž pana M. a fandili jsme.

BeFunky_null_1.jpg

Pan M. byl nervózní, ale svůj první koncert dal celkem s přehledem. Chyby tam byly, ale toho si nikdo beztak nevšimne, snad kromě přítomných muzikantů, a těm to bylo jedno. Tady lidi muzikanty tak nesoudí, spíš vnímají to pozitivní, co má kdo k nabídnutí.

BeFunky_null_2.jpg

Clare byla trochu mimo, už od rána bloumala po restauraci jako by ještě spala a byla s ní trochu těžká domluva. Taky zapomněla, že jedeme do Itálie, museli jsme jí připomenout, že tento týden nepřijdeme. Každopádně se jí ale hra pana M. líbila, chlácholila ho, ať si vůbec nedělá starosti s hlasem a že by se toho tolik nestalo, kdyby nemohl hrát, ale snad byla ráda, že jsme sami sehnali někoho na doplnění, a že to byl Daniel, jehož hudba se na to místo opravdu hodila a i s chybami to bylo hodně příjemné. Pohostila nás silným kafem (to její kapučíno je smrťák, vám řeknu) a jakýmsi prkénkem sýrů a salámů, a přestože to dopředu odmítal, dokonce panu M. (i Danielovi) zaplatila.

Pan M. prohlásil, že kašle na cleaningy. Pokud je schopen si v tak příšerném hlasivkovém stavu, v takové nepřipravenosti a nemožnosti (jeho dojem, mně se to líbilo 8)) vydělat padesát liber za hodinu a půl hraní, je pro něj nejen smysluplnější z hlediska peněz, ale i z hlediska toho, co chce skutečně v životě dělat, aby dal co největšímu množství cleaningů kopačky a namísto toho vyrazil koncertovat a buskovat do Brightonu.

A tak jsme se rozhodli, že dnes oznámíme Jo, že u ní končíme.

BeFunky_null_4.jpg

I nový kuchař si zahrál na kytaru pana M. Hotel California.

sage.jpg

Restaurace/kavárna Sage („sejdž“) v Arundelu. Sage znamená šalvěj a té mají u vchodu plný košík.

Taky doufám, že se nám po Itálii podaří znovu nastavit pevnější limity práce pro Ashleigh. Teď okolo odjezdu jsou zase takové zmatky, že stěží zvládám počítat extra hodiny, a taky netušíme, jak to bude vůbec letos s placením téhle zázračné „dovolené“. Vloni jsme dostali kapesné notně pofidérní a ještě k tomu ťafku v podobě prohlášení, že jsme tam toho zase tolik neudělali, za což bych té primadoně urvala hlavu. Doufám, že letos z toho vyjdeme líp. A taky že se tam trochu ohřeju, protože na Thakehamu je už přes týden vypnutá Aga a opět nám nastaly krušné ledové večery. Mám pocit, že Ashleigh si někde koupila výtisk knihy „Jak kvalitně srát na vaše au-pair“ a že je to její oblíbená kniha.

Itálie je prostě velká neznámá, nevíme moc, na co nás tam vlastně bude potřebovat a jak to bude probíhat, ale dovedu si představit, že na dovolenou tam nejedeme. Taky netuším, zda bude internet. V každém případě by mi to aspoň pomohlo se slibem, který si chci dát – že každý den poctivě zasednu k psaní a pohnu s tím.

  • každý den pobytu si dám alespoň půl hodiny, kdy se budu věnovat čistě a jen knize
  • výjimka může být udělena pouze na den příjezdu a odjezdu, protože to budou dny hektické a kdoví, jak všechno bude
  • pokud někdy mezitím vynechám, mám povinnost dohnat to druhý den
  • a pokud některý den udělám víc, třeba hodinu, není to záminka nepsat den nato.

Když už se na těch pár dní zbavím odpoledních prací, tak ať z toho něco je.

Jen tak na závěr si musím povzdychnout a postěžovat. Ashleigh mě trápí, nebo spíš mě trápí její vztah ke zvířatům. Kašle na ně jak může, a to i když potřebují kurýrovat, a teď si vymyslela, že mám na ten týden vyhodit kočky z baráku. Smí jen do předsíně a do sklepa, kde mají záchody, a odtamtud nelze jít svobodně ven, takže to, jestli budou venku nebo vevnitř, závisí jen na to, jestli stihnou proběhnout mezi dveřmi Cyovi, až je bude chodit krmit. A dneska je mám vyhodit. A zrovna lije jako z konve a vevnitř je sice chladno, ale útulno. A Lily mi sedí na klíně a kouká mi do monitoru. A ještě k tomu jsme dnes přivezl Pearl, která se tu skoro s žádnou kočkou nesnese, neustále po sobě vyjíždí a mají být celý týden zavřené ve dvou malých místnostech. Ty se tu sežerou. Achjo.