Hříchy pro šíleného kladivouna: Dlooooooouhá třetí padesátka

Revoluční bubny utichly, hladina autorského rybníka zase už jen lehce požbluňkává a kdekdo netrpělivě vyhlíží úvodní článek staronové kovářské rubriky, tentokrát uváděné pod mírnějším názvem Pod Lupou.

Má se to rozjet každou chvílí, třesu se na to jako kocour na smetanu a trochu si říkám, jestli nejdu téměř s křížkem po funuse nebo jestli tím nebudu fušovat lupařkám do řemesla, ale nemůžu si pomoct, mám pocit, že bych tomu jinak zůstala něco dlužna. Zatím jsem totiž projela jen první a druhou padesátku a pár lidí mělo to štěstí nebo tu smůlu, že jsem je rozebrala důkladněji. Ale co ten zbytek? Tam jsem ještě dlužna krátký komentář – ale fakt jenom krátký. Co by pak měli za práci noví správci Lupaření?

A tak promiňte nedostatky, protentokrát se budu věnovat opravdu jen prvnímu dojmu, na každý blog si dám tak maximálně minutu, dvě, a komentáře se tak budou vztahovat pouze k nejnovějším článkům nebo k těm, kam jsem náhodně klikla.

Taky si musím vynadat za tu pečlivost a potřebu okomentovat opravdu všechno, jelikož se to tím dost natáhlo. Minule jsem to totiž dělala jinak, spíš jsem komentovala tam, kde byly problémy, co bylo v pořádku, jsem přeskočila, no a teď při té třetí padesátce mi to došlo až někdy v půlce. No, snad mě za to nikdo neukladivuje…

Magdaléna house-putking.blog.cz

V pohodě design, přehlednost a jednoduchost navigace. Bonus za ty vlaštovičky. Blog má jasné téma, kterým je poměrně originální a snadno zapamatovatelný – kolik znáte blogerů, co se provařují kuchařkou? Články se zdají být hlavopatové, z vlastního brku a s vlastními ilustracemi. Parádička.

Maky.orel makyorel.blog.cz

Jednoduchý vzhled, přehledno. Dělání si obrázku mi trochu komplikuje zveřejnění pouhého jednoho článku na stranu, jako každý líný čtenář opravdu nerada proklikávám kamkoli navíc, ale protentokrát si s tím dám trochu práce.

Nevidím žádný vyloženě problém, ale po objevení tadytoho fotografického rozcestníku musím podotknout, že s proklikáváním něčeho takového bych si opravdu práci nedala. Co takhle náhledy fotek? Trochu čtenáře nalákej, hoď mu pamlsek, ať ví, do čeho leze.

Mangold mangold.blog.cz

Malby a kresby jsou fajn, ale že by to byl blog, to se asi říct nedá. Nebyl by kousek textu?  V čem je tohle blogový příspěvek?

Mar nicinteligentniho.blog.cz

Příjemně textové, psavé. To už je rozhodně blog.

Marienka marienkin.blog.cz

To záhlaví je fakt velké, chápu, že se ti ten obrázek líbí, ale některé formáty se prostě pro záhlaví přes celou šířku nehodí.

Sloupek je ve své dolní půlce trochu chaotický, ale obsah blogu vypadá dobře.

Akorát při prvním pohledu na tvůj blog mě přivítal článek v angličtině, což je trochu matoucí. Jedná se o bilingvní blog? V menu nic takového nevidím. Chybí vysvětlení.

Martin UžákDetroit Red Wings a osobní blog

Zase, proč jenom jeden článek na hlavní stránce? Má drahá, dej mi víc… 

Hokej je pro mě španělská vesnice, ale je vidět, že to autora baví a to je hlavní. To rudé písmo mi připadá dost agresivní a nepříjemné, ale chápu, že k RW to asi patří.

Osobní blog se mi líbí o kapku víc, baví mě zaujetí autorským zákonem. To je na člena AK docela dobrá záliba, ne? 🙂

Marťula martula-foto.blog.cz

Vzhled not bad. Fotoblog, ovšem fotky v rozumné míře a vždycky aspoň kousek hlavopatového textu k tomu.

Facebooková ikonka s profilem mi ovšem připomněla tenhle článek, co jsem nedávno četla. Nic ve zlém, ale něco na tom trochu je… 😀

Mavis Alvira DeWoid abracadabra.blog.cz

To vypadá dobře, zasněně, pěkný design, přehledno, a obsah mě taky hned víc zaujme, když to autor umí s odstavci, tučným písmem a odsazováním obrázků. Akorát si nejsem jistá neposkvrněností autorskosti tohohle blogu, u těch obrázků mi nějak chybí zdroje.

May fowl may-fowl.blog.cz

Zapamatovatelný kvalitní blog se zvláštní, „svou“ atmosférou. Psavkyně, co se do toho opravdu vkládá a má svůj styl. Myslím si ovšem, že gify by měly být zdrojovány úplně stejně jako obrázky.

Mengano mengano.blog.cz

Jedu tu defacto na první dojmy, takže musím říct, že ten Comic Sans prostě fakt nevypadá nejlíp. Působí to dětinsky a neprofesionálně – což jsou možná předsudky, ale taky je fakt, že neznám jediného úspěšného blogera, který by CS používal a měl hordy čtenářů. Něco k zamyšlení. Jinak obsahově to vypadá v pohodě.

Mentally disturbed mentallydisturbed.blog.cz

I černý design se dá udělat tak, aby se na to dalo koukat. Myšlenky to má, aktivní to je, jen občas si nejsem jistá vhodností obsahu nezletilým.

Michalinda artegovimperk.blog.cz

Lidi nezlobte se na mě, ale ten design by opravdu potřeboval projít Pranýřem… a ještě Comic Sans, aby toho nebylo málo.

Michelle bibliotheca.blog.cz

Další příjemný blog se stylem a názorem. Zaměřenost na kvalitní obsah, myšlenku a příjemný vzled. Čistě autorská tvorba, výjimečná cizí ilustrace má zdroj. Paráda!

Mike mikehoblog.blog.cz

Takový běžný klučičí „dyzajn“, že by to extrémně pohladilo oko, se říct nedá, ale je to čitelné a přehledné 😉 Obsah vypadá dobře.

Miloš mish-mash.blog.cz

Rozhodně mišmašovitý vzhled, což se ale hodí k obsahu, takže pohoda. Články obsáhlé a obsažné, autor si na nich dává záležet. Neni moc co vytknout, snad jen škoda té tečky v názvu blogu. Takhle tě budou fakt špatně hledat.

Míša muj-mily-blog.blog.cz

V pohodě. Příklad blogu, kdy mě obsah na první kouknutí nijak neosloví, ale ten blog je prostě pěkně vedený, přehledný a čitelný.

Míša K. meka.blog.cz

Toho trochu rozkopaného designu jsem se trochu lekla, ještě že tam visí to upozornění. Obsahem mě blog ale zaujal, začetla jsem se, ani nevím jak. To jsou ty blogy, kde vás nic nerozptyluje, nic vám nevypaluje oči a nic vás neruší, to se pak prostě začtete, ani nevíte jak, kor když je ten text ke všemu o něčem.

mJ wh0cares.blog.cz

Vzhled v pohodě, obsah toho jednoho viditelného článku taky paráda, ale kam jako dál? O.o Hledám další články – nejsou. Hledám menu – není. Začínám si ťukat na čelo, jestli nejsem idiot, tak zadávám za adresu /archiv, page not found. Nakonec se na další články dostávám přes rubriku toho posledního, „akce“, a teprve když už chci skoro blog vykřížkovat, že lepší už to asi nebude, všimnu si té titerné ikonky nad záhlavím, na níž je takový dost mizerně viditelný nápis asi „menu“. Tak na to klikám a vida, fakt menu! Nejnešikovněji-udělané-menu-ever.

To je snad ještě horší než mít menu v zápatí, vážně, čí to byl proboha brilantní nápad takhle schovat?

Mlok my-empty-spaces.blog.cz

Už dostala kladívkem ve speciálu.

Monica Otmili me-for-all.blog.cz

Nastavení vhledu by opravdu potřebovalo doladit. Neexistující okraje okolo textu, přesahování textu přes design, nahuštěný nevzhledný text v záhlaví…

Monika Bukáčková bukmon.blog.cz

Krásně jednoduchý blog, ale s posledním článkem z 18. února. Jestli v tomhle měsíci (květen) nic nepřibude…

Muchachita without-title.blog.cz

Vida, tmavý design, ale dá se to číst. Jen tu Zprávu autorovi bych zrušila, bože, to je taková ohavnost. To mohl blog.cz opravdu vymyslet líp.

Nakano 【春】 San magic-web.blog.cz

Pestré a živé. Ve sloupku je toho hodně, přesto se v tom dá celkem orientovat, jen škoda toho dlouhého záhlaví, první článek vidím až po sescrollování dolů. Je fajn mít na blogu prostor pro aktuality, ale když je toho tam tolik, asi bych se to pokusila přece jenom vyřešit nějak elegantněji.

Nedefinovaná la-vie-est-une-glissoire.blog.cz

Krásně jednoduché, surrealistické. Co vytknout? Zprávu autorovi, ta ten záhadný dojem dokonale zabíjí (kontaktní email je možno uvést třeba do zápatí), a taky by bylo fajn mít na blogu menu, pokud mám víc než jednu rubriku.

Nessie reddevillenka.blog.cz

Cestovatelské, autorské, přehledné.

Nicolas nicolas007.blog.cz

Jasné, tématické, pánsky strohý, ale přehledný design, spousta hlavopatového obsahu.

Nika Caesaris post-nubia-phoebus.blog.cz

Pěkné a v pořádku.

Nikol Grooving nikol-grooving.blog.cz

To vypadá velice pěkně a v pořádku, akorát by mě zajímal důvod té angličtiny.

Noirre vrbize.blog.cz

Profi, pěkné, jednoduché. Škoda, že tam není mnoho textu, ale pro jednou mám pocit, že jsou ty fotky skutečně dost vypovídavé i bez toho. Potřebu navozovat v článcích i hudební atmosféru docela chápu, přesto mi ta yt videa připadají nevzhledná. Bylo by fajn zkusit to vyřešit jinak, třeba textovým odkazem na video.

Numenesse numenesse.blog.cz

Pěkné a jednoduché. Blog ovšem dost balancuje na hranici neaktivity, u fotek je dost málo textu a s perexy to autorka zrovna moc neumí. Perex by měl obsahovat nějakou důležitou informaci, háček, lákadlo, a ne „Milí, drazí.“ Projíždím archiv a jak to tak vidím, mám pocit, že tenhle blog by vůbec nemusel existovat. Tu občasnou kresbu či fotku si autorka může klidně dát na facebook a blog, tedy myšlenky, nápady a podobně, tam vlastně vůbec není. Ty fotky se mi líbí a ráda bych ji sledovala třeba na DA, ale tenhle blog AK podle mě nic nepřináší a nijak by v něm nechyběl.

Old Boy nostalgiafilm.blog.cz

Blog se mi celkem líbí už pro vybočující věk jeho autora, je to tak v našich vodách tak trochu unikát, něco, co bychom si určitě měli hýčkat. Má i pohodový, docela základní, ale přehledný vzhled. Problém je, že zásadně nezdrojuje cizí obrázky a používá jich víc než hojně, takže si myslím, že by mu někdo měl důrazně připomenout Autorský Zákon a taky název Klubu, v němž je, jen tak báj d vej.

Ophelia virus.blog.cz

Design je trochu chaos, ale obsahově mi to připadá dobré, autorské a pěkné. Jen některé fotočlánky jsou takové dost nedostačující, u spousty fotek je textu pomálu nebo žádný, málokdy je text před fotkou, takže na titulce se nejspíš zobrazí pouze název článku a prázdno. Taky odsazování obrázků od textu silně hapruje. Není to tragédie, ale rozhodně je tam dost prostoru pro zlepšení. A zase – anglická navigace je proč?

Opti-Mystique opti-mystique.blog.cz

Zrovna jsem ji kontrolovala ve své vůbec první kontrole v rámci snílkovského Repetia, takže se jen zopakuju 🙂 Příjemné, originální, kouzelné, opti-mystické, autorské, na jedničku s hvězdičkou.

Ozzro

Designem mě opravdu nezaujme, ale je to osobité a obsahem v pohodě, tak aspoň že tak.

Papája kreativity.blog.cz

Ani tady se z designu neposadím, rozhodně má mouchy, ale obsah vypadá naprosto v pořádku.

Petr Vápeník pvapenik.blog.cz

Paráda. Skoro bych řekla profi vzhled, spousta myšlenek a vůbec textu z vlastní tykve, glosy (kolik je v klubu glosátorů a kolik z nich fakticky něco glosuje?), příjemné fotky, prostě krása. Jen bych doporučila hlídat si typografii. Často ujede zarovnání textu, mezery mezi odstavci nebo textem a obrázkem si tam padají, jak se jim chce, někdy jsou tam dvě, jindy žádná. Je to vada na kráse.

Petra Itterheimová bypetruna.blog.cz

Poslední článek z 11. února, pozor na neaktivitu. Vzhled jinak taky skoro profi a příjemný, navigace přehledná, fotky v posledním článku v pohodě. Jen zase škoda, že je na hlavní stránce jen jediný článek, nevím, jak kdo, ale já to proklikávat fakt dál nebudu.

Piks sugarlumps.blog.cz

Příjemné barvy a vzhled není úplně špatný, ale něco mi tam nesedí, je to takové nedotento. Ve sloupku je nějak hodně textu a je trochu zvláštní, že nejprve přijdou rubriky, pak hafo textu a teprve na konci nás autorka uvítá. Obsah vypadá v pohodě, pěkně autorské myšlenky, články s délkou tak akorát, abyste se nemuseli trápit s perexy. Kéž bych tohle uměla 🙂


Tak, to by bylo, a příště si dáme zase takový menší speciálek – rubriku Pod Lupou povedou hned tři blogerky a když na ně padá taková zodpovědnost, tak nebude na škodu podívat se předně na zoubek právě jim, jestli náhodou nezlobí, co myslíte? >:) 

Další padesátku pak asi projedu zase tím jednodušším stylem. No, ještě uvidím. Tohle ale byla zabíračka.